pupa kobiety

Hemoroidy są szczególnie dokuczliwą chorobą, która potrafi całkowicie wykluczyć nas z życia towarzyskiego oraz społecznego. W znacznym stopniu utrudnia także funkcjonowanie w życiu codziennym, ponieważ posiadając pracę biurową praktycznie nie jesteśmy w stanie usiedzieć w jednym miejscu. Dlatego tak ważne jest leczenie oraz diagnoza postawiona we właściwym momencie.

Ten wstydliwy problem dotyka ponad połowę społeczeństwa, dlatego można powiedzieć, że jest dosyć powszechny. Najczęściej chorują osoby między 40, a 65 rokiem życia, jednak to nie znaczy, że choroba nie dotyka ludzi młodszych oraz starszych. Główną przyczyną powstania hemoroidów jest siedzący tryb życia oraz praca biurowa. W ten sposób spędzamy dużo czasu siedząc i przyczyniamy się do powstania żylaków odbytu, ponieważ tak inaczej są nazywane hemoroidy.

Druga nazwa to guzki krwawnicze

Wiele osób zastanawia się pewnie jak wyglądają hemoroidy. Są to małe guzki, które można wyczuć, jeżeli dotkniemy koniuszkami palców okolic naszego odbytu. W zależności od stadium choroby są mniejsze lub większe. Wczesne objawy to przede wszystkim krew, która pojawia się w odbycie, a także uczucie pieczenie oraz swędzenia. Niestety większość ludzi wstydzi się z takimi objawami iść do lekarza i dlatego choroba się rozwija. Bardzo ważne jest także zachowanie odpowiedniej higieny, żeby zapobiec rozwijaniu się bakterii.

anatomia człowieka

Warto w tym celu używać żelów do higieny intymnej. Jednak, jeżeli już zachorowaliśmy na hemoroidy to powinniśmy przetestować domowe sposoby, a jeżeli te nie pomogą wybrać się do lekarza, ponieważ może się okazać, że będzie potrzebna operacja. Najlepiej do tego nie dopuścić, ponieważ zabieg nie należy do najprzyjemniejszych i wykonywany jest przy znieczuleniu całego organizmu. Oczywiście nad całym zabiegiem czuwa doświadczony anestezjolog. Do domowych sposobów na hemoroidy należy między innymi wyziębianie.

Potrzebujemy kostki lodu oraz ręcznika lub ściereczki. Kostkę lodu owijamy ręcznikiem i przykładamy delikatnie w okolice miejsca, które powodują największy ból. Czynność należy kilka razy powtórzyć aż do ustąpienia objawów. Oczywiście takie leczenie objawowe jest skuteczne tylko na chwilę, ponieważ ból potem wraca. Równie skuteczny jest także miód, którym należy posmarować okolice odbytu. Właściwości miodu skutecznie znieczulają i pomagają odzyskać komfort, który utraciliśmy. Eksperci radzą, żeby wykonać także gorącą kąpiel.

W ten sposób zwiększymy przepływ krwi oraz sprawimy, że krew w żyłach będzie się lepiej pompować. Hemoroidy są poduszkowatymi naczyniami żylnymi. Występują zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Zazwyczaj pierwsze objawy to świąd w okolicach odbytu oraz ból podczas defekacji. Możemy także się czuć jakbyśmy nie mogli się w pełni wypróżnić. Nie należy pod żadnym pozorem bagatelizować początkowych objawów, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać tym mniejsza szansa na wyleczenie. Będąc osobą chorą na hemoroidy warto zacząć spożywać większe ilości błonnika oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

jak wyglądają hemoroidy

Musimy się także regularnie wypróżniać i omijać pokarmy, które mogą powodować zaparcia. Warto także zauważyć, że hemoroidy mogą powstać u kobiet, które przebyły ciąże. Jest to bardzo dokuczliwa oraz wstydliwa choroba i dlatego tak wielu ludzi próbuje ją bezskutecznie ukryć. Niestety tak się nie da, ponieważ ślady krwi zostają na bieliźnie, a z czasem także na pościeli. Jest to bardzo ciężka sytuacja zarówno dla chorego jak i dla osób, które z nim mieszkają w jednym pomieszczeniu.

Nie należy jednak bać się wizyty u lekarza, ponieważ w ten sposób możemy wykonać potrzebne badania oraz wykluczyć potencjalnie ciężkie choroby takie jak nowotwór. Niestety wielu ludzi zapomina także o odpowiedniej higienie tych miejsc i z tego powodu rodzi się wiele problemów. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a ta zasada w szczególności dotyczy hemoroidów. Nawet, jeżeli udało nam się ich pozbyć to istnieje szansa, że wrócą. Dlatego warto utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe i starać się jak najrzadziej siedzieć w jednym miejscu. Odpowiednia profilaktyka sprawi, że będziemy się czuć dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here