leczenie hemoroidów

Ludzie, którzy zmagają się z hemoroidami mają bardzo obniżony standard oraz komfort życia. Niestety są oni często wykluczeni z życia społecznego oraz ciężko się im pracuje.

Jeżeli do tego dochodzi praca biurowa to mamy błędne koło. Jedną z głównych przyczyn powstania hemoroidów jest siedzący tryb życia, który jest związany z obecnym sposobem zarabiania pieniędzy. Bardzo dużo ludzi pracuje przy komputerze i dlatego spędza wiele godzin w pozycji siedzącej.

Dlatego w miarę możliwości powinniśmy temu zapobiegać i przynajmniej raz na godzinę robić pięciominutowe przerwy, w których rozprostujemy kości. Jednak, jeżeli już zachorowaliśmy na hemoroidy to powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Warto to zrobić już po zobaczeniu pierwszych objawów takich jak krew na papierze toaletowym lub bieliźnie. Nie należy także bagatelizować swędzenia oraz pieczenia, które występuje w okolicach intymnych. Warto zauważyć, że im wcześniej lekarz zdiagnozuje nam żylaki odbytu to większa szansa na to, żeby je w pełni wyleczyć. Hemoroidy pozostawione przez długi czas mogą doprowadzić do operacji, która jest szczególnie bolesna.

domowe leczenie hemoroidów

Na szczęście jest wykonywana przy znieczuleniu całościowym dlatego nie czujemy bólu. Warto jednak zapobiegać takim sytuacjom i w miarę możliwości do tego nie dopuścić. Do domowych sposobów na hemoroidy możemy zaliczyć wyziębianie. Polega to na tym, że kostkę lodu zawijamy w ręcznik lub ściereczkę i delikatnie przykładamy do miejsc, które sprawiają nam ból. Oczywiście czynność powinniśmy kilka razy powtórzyć. Warto także przetestować maść oraz kremy z lidokainą. Lidokaina ma działanie znieczulające, które sprawdza się genialnie przy hemoroidach.

Świetnym sposobem może się także okazać ciepła kąpiel, do której dodamy kilka kropli olejków przeciwzapalnych, a także uspokajających. Doskonale sprawdza się olejek rozmarynowy i jałowcowy, ale warty wypróbowania jest także olejek lawendowy. Pomagają one zmniejszyć obrzęk oraz poprawić przepływ krwi. W ten sposób możemy się szybko pozbyć bólu lub chociaż go zredukować do minimalnego stopnia. Warto także pamiętać o zdrowym trybie życia i spożywaniu wartościowych posiłków. Osoby chorujące na hemoroidy powinny spożywać otręby oraz pełnoziarniste pieczywo, a także brązowy ryż.

Doskonale sprawdzają się również warzywa oraz owoce, a szczególnie suszone śliwki. Nie powinniśmy bagatelizować także pozytywnego działania jogurtów oraz kefirów i maślanki. Dzięki spożywaniu produktów mlecznych możemy pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszych jelit. Musimy także pamiętać, żeby pić wystarczającą ilość wody dziennie. Osoba zdrowa, która ciężko nie trenuje powinna wypijać około 2 litry wody dziennie. Oczywiście nie musi to być woda, ponieważ wystarczy, że zastąpimy ją innymi płynami. Świetnie sprawdza się także miód, który można powiedzieć, że jest naturalną maścią.

apteczka

Wystarczy posmarować miodem okolice odbytu i potrzymać go na skórze przez 10 minut. Po tym czasie należy go spłukać letnią wodą. Oczywiście miód możemy także spożywać dodając go do herbaty oraz posiłków. Ma on wiele właściwości leczniczych, które mogą pomóc w walce z hemoroidami. Domowe leczenie hemoroidów zyskuje coraz więcej sympatyków. Warto spróbować także nalewki z miodu. Wystarczy pół litra soku z aloesu, pół litra miodu oraz pół litra spirytusu. Wszystko ze sobą dokładnie mieszamy i odstawiamy do chłodnego miejsca na okres 7 dni. Po tym czasie nalewka jest możliwa do spożycia.

Wielu ludzi poleca także ziołowe napary. Żeby jednak działały we właściwy sposób musimy je pić regularnie, najlepiej codziennie. Świetne działanie ma krwawnik pospolity, który potrafi skutecznie zatrzymać krwawienie hemoroidów. Oczywiście do kupienia są różne mieszanki ziołowe, które mają udokumentowane skuteczne działanie. Najlepiej wybrać się osobiście do apteki i zapytać farmaceutę o preparaty zwalczające hemoroidy. Dobrze sprawdzają się także herbaty, które możemy pić kilka razy dziennie. Niestety nie zawsze domowymi sposobami jesteśmy w stanie wyleczyć hemoroidy, dlatego w ostateczności powinniśmy zgłosić się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here