anatomia człowieka

Być może spotkaliście się z terminem guzki krwawnicze odbytu. Brzmi nieco złowrogo, prawda? Jeśli nie słyszeliście tego terminu, to zapewne spotkaliście się z terminem hemoroidy. Jeśli macie z nimi problem, też pewnie ten termin nie pokrywa was optymizmem.

Jeśli nie, bądźcie szczęśliwi. Można powiedzieć, że guzki krwawnicze odbytu oraz hemoroidy to jedna i to samo. Ludzie także nazywają je czasem żylakami odbytu. Dowiedzmy się zatem nieco więcej o hemoroidach, jak się pojawiają, jak je leczy i dlaczego tak bardzo obniżają komfort naszego życia.

Hemoroidy, guzki krwawnicze odbytu- naturalna struktura występująca w naszym organizmie, która bierze udział w kontrolowaniu wypróżnień. Skąd więc te negatywne emocje związane z hemoroidami. Niestety nie zawsze pracują one tak jak powinny. Zdarzają się sytuacje, że guzki krwawnicze odbytu rozciągają się nienaturalnie. Następnie w nadmiernej ilości wypełniają się krwią i niestety potem mają problem, żeby tą krew od siebie odpompować.

Właśnie pojawił się stan zapalny Do czego doprowadza taka sytuacja? Do zmiany i do bólu, podczas większości wypróżnień. Nie tylko, jest jeszcze więcej nieprzyjemnych okoliczności- spędzenie lub pieczenie w odbycie, krwawienie odbytu. Dochodzi jeszcze do tego wstyd, bo jak zdrowy, młody mężczyzna może się przyznać, że krwawi mu odbyt? Niestety są różne dolegliwości, a czym prędzej zaczniesz działać przystojniaku, tym szybciej może sobie poradzić z tym problemem! Dotyczy to oczywiście zarówno mężczyzn i kobiet niezależnie od wieku.

leki na hemoroidy

Skąd w ogóle biorą się te frustrujące zmiany w odbycie?

Często sami możemy pomagać, by one się pojawiły. Często są spowodowane siedzącym trybem życia, dietą ubogą w błonnik, nie wystarczającym nawadnianiem organizmu, otyłością, brak aktywności fizycznej. Jednak również zdarza się, że ma to podłoże genetyczne i dużo łatwiej wpaść w pułapkę związaną z problemem z hemoroidami. Trzeba też uwzględnić, że chociażby kobiety w ciąży są bardziej narażone na powstawanie żylaków odbytu, ale także mogą się one zacząć tuż po porodzie.

Niestety problem z hemoroidami, można powoli zacząć nazywać chorobą cywilizacyjną, bardzo wiele dorosłych ma z tym problem, ale wiadomo to wstydliwa sprawa więc zbyt często o niej nie słyszycie. W takim razie jak się przed nią chronić? Warto na początek samemu badać jakiekolwiek zachodzące zmiany podczas wypróżnień, pamiętając, że wczesna profilaktyka może mieć niebagatelne znaczenie, dzięki niej możemy całkowicie uniknąć problemu lub w miarę szybko się z nim uporać i uniemożliwić częste nawroty. Jedne z pierwszych objawów to swędzenie oraz pieczenie. Jeśli doświadczysz ich warto powiedzieć o tym podczas kolejnej wizyty u swojego lekarza rodzinnego.

Tak wiem, to jest mocno niekomfortowa sytuacja. Pamiętaj, czym wcześniej zaczniesz tym wcześniej problem zniknie i nie będzie twoim kompanem do końca życia. Kiedy jednak dojdzie do krwawienia z odbytu- to niestety jesteśmy już w poważniejszej fazie problem. W tym momencie trzeba się skonsultować ze specjalistą, który przeanalizuje kolejne kroki. Kim jest specjalista zajmujący się tym schorzeniem? Jest to proktolog. To on zaoferuje leczenie.

guzki krwawnicze odbytu

Często zaczyna się od zmiany diety, stosowania probiotyków, maści oraz czopków, które używa się do odbytu. Kolejnymi możliwościami jest skorzystanie z lasera, wymrażania czy użycie gumowej opaski na guzek, który uniemożliwi dopływ krwi. Niestety jeśli zaniedbacie odpowiednio długo sprawę lub jeśli po prostu wasz stan będzie poważniejszy być może będzie potrzebna operacja.

Czy mogę zacząć coś robić dziś, żeby uniknąć nabawienia się żylaków odbytu, a jeśli już je posiadam to co robić prócz konsultacji z lekarzem i stosowaniem się do jego wskazówek? Aktywność fizyczna jest nieoceniona podczas tego problemu. Pij odpowiednią ilość wody oraz stosuj dietę, która posiada odpowiednią ilość błonnika- tak by twój odbyt nie cierpiał z powodu zaparć. Jeśli już się z tym borykasz, współpracuj z proktologiem, jemu naprawdę zależy, być poczuł się lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here