Skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych – co wziąć pod uwagę?

0
2821

Elektryczny skuter sprawdza się idealnie w przypadku osób z problemami w chodzeniu. Jest najwygodniejszym środkiem transportu bez potrzeby użycia siły rąk. Na rynku istnieje wiele modeli i ciężko wybrać odpowiedni. Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie, dowiesz się w tym artykule.

  1.  Skutery elektryczne – zalety
  2. Dofinansowanie na skutery elektryczne
  3. Co wziąć pod uwagę przy kupnie?
  4. Skuter Ceres se Vermeiren – najlepszy wybór

Skutery elektryczne

Skutery elektryczne – zalety

Skuter jest połączeniem wózka elektrycznego ze skuterem. Kieruje się go za pomocą kierownicy w przeciwieństwie do elektrycznego wózka. Posiada także więcej kół i osiąga większa prędkość. Nadaje się do użytkowania w terenie czy po domu i może pokonać dystans do 55 km na jednym ładowaniu. Najlepsze skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych są łatwe w obsłudze, wygodne i zapewniają stabilność jazdy.

Dofinansowanie na skutery elektryczne

Od 2019 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oferuje dofinansowania na zakup skutera elektrycznego. Na ten rok została zwiększona kwota dofinansowania 7,5 tys. zł. Skorzystać z dofinansowania może osoba, która posiada znaczny stopień niepełnosprawności lub posiada orzeczenie o niepełnosprawności, ma trudności przy użyciu wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym i posiada do 18 lat.

Co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Najważniejsze przy zakupie jest wybór sklepu, gdzie znajdziemy dobrej jakości sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Innymi parametrami jest stopień niepełnosprawności, waga osoby, poziom sprawności rąk, rodzaj i moc akumulatora oraz teren, po którym będzie się poruszał. Podstawowe modele poruszają się przy prędkości 7 km/h, te o większej mocy ok. 15 km/h. Teren także jest ważny, ponieważ od tego zależy wielkość kół oraz ich ilość. Do wyboru mamy try lub czterokołowe. Ważne są także udogodnienia i akcesoria takie jak lusterka, światła odblaskowe czy profilowane podłokietniki. Jeśli chodzi o akumulator działa on podobnie do samochodowego i jego średni czas ładowania to 7 godzin. Innym aspektem jest kolor i design. Na rynku można znaleźć różne modele, które spodobają się każdemu.

Skuter Ceres se Vermeiren – najlepszy wybór

Obecnie na rynku najlepszym wyborem są skutery elektryczne Vermeiren. Posiadają one nowoczesny wygląd i grube opony. Dysponują obracanym fotelem oraz dwoma silnikami. Można także regulować podłokietniki i dzięki lusterkom wstecznym czujemy się jak w samochodzie. Dzięki temu możemy liczyć na wygodę i dobrą jakość. Nie wahaj się i wybierz skuter elektryczny Ceres se Vermeiren.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiedotlenienie serca
Następny artykułEchokardiografia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here