młoda para

Ciąża to piękny i upragniony czas dla wielu par i małżeństw. Kobiety po zajściu w ciążę, niecierpliwie czekają na przyjście na świat nowego członka rodziny. Podczas stanu błogosławionego zmienia się całe życie. Nie jesteśmy już odpowiedzialni tylko za siebie, ale też za płód, który tkwi w kobietach przez dziewięć miesięcy. Zdarzają się sytuację, gdzie ciąża nie była planowana, dlatego panie popadają w depresję i stany lękowe.

Warto wspomnieć, że podczas ciąży hormony skaczą, dlatego często płaczemy, cieszymy się, denerwujemy się itd. Przypomina to trochę chorobę dwubiegunową. Musimy pamiętać, że trzeba o siebie dbać, dużo odpoczywać, jeść zdrowe jedzenie i pić dużo wody. Nie możemy narażać płodu na różne szkodliwe substancje, takie jak papierosy czy alkohol. Bagatelizując ciążę, może dojść do poronienia. Musimy myśleć o dziecku, nie możemy się denerwować. Kobiety, które są przewrażliwione na swoim punkcie muszą świadomie decydować się na zajście w ciążę. Ciąża powoduje między innymi zmiany ciała i wyglądu.

O czym warto wiedzieć, gdy zachodzi się w ciążę?

Ciąża powinna być przemyślana i planowana. Bardzo duży procent mężczyzn zostawia swoje partnerki w tym stanie. Wtedy taka kobieta czuję się samotna, odrzucona, a co za tym idzie – napawa się złymi emocjami. Po takiej sytuacji takie kobiety mogą odrzucić swoje nowonarodzone dziecko, co jest normalne, ponieważ potrzebują pomocy. Ważne jest, żeby mieć kogoś bliskiego przy sobie. Może być to partner, mąż, rodzice czy przyjaciele. Obecność drugiej osoby wpływa na rozwój dziecka. Płód czuję, kiedy napawamy się stresem. W ciąży możemy mieć częstsze wahania nastroju. Problemem jest to dla kobiety, która już wcześniej była temperamentna.

kobieta leży

Nasz partner powinien chodzić z nami na naukę rodzenia, ponieważ dowie się, że te wszystkie emocje związane są z ciążą. Kłótnie wynikają ze stresu, przed obawą, że dziecko urodzi się chore, albo, że nie da się rady w roli rodzicielskiej. Nieplanowane dzieci na ogół mają trudniej 2 życiu. Partnerzy nie dogadują się, ciągle się kłócą, mają pretensje, że „wpadli” w nieoczekiwanym momencie. To źle wpływa na rozwój płodu. Mówi się, że dziecko rodzi się nerwowe i płaczące.

Czwarty tydzień ciąży! Jakie są objawy? Jak pielęgnować skórę, włosy, ciało?

Czwarty tydzień ciąży to początek upragnionego stanu. Wtedy tak naprawdę robimy test czy spodziewamy się dziecka. W czwartym tygodniu nie czujemy ruchów dziecka. Brzuch robi się prężny, ale to może być spowodowane gazami. Nie rośnie nam też brzuch. Choć wiele kobiet je za dwoje, ponieważ myśli, że tak musi być. Mogą pojawiać się wymioty. Możemy czuć się zmęczone, wykończone. Organizm jest osłabiony i nie chce nam się wykonywać codziennych czynności. Objawy mogą się nasilać dopiero w drugim miesiącu ciąży.

4 tydzień ciąży

Natomiast wiele kobiet nie ma objawów, nie wiedzą, że są w ciąży, dopóki nie zorientują się, że spóźnia im się okres. Tak naprawdę to ciąża nie jest uważana do trzeciego miesiąca, ponieważ bardzo duży procent kobiet poroniło. Zdarzają się przypadki, gdzie w 4 tygodniu nie widać serduszka, a w 9 tygodniu czeka na nas miła niespodzianka, ponieważ przeżył nasz płód. Objawami ciąży mogą być obolałe piersi, zmęczenie, zmiana nastroju, płaczliwość. Początek ciąży zawsze jest najtrudniejszy. Musimy zaplanować sobie wiele rzeczy, nie możemy wykonywać ciężkiej pracy. Dużo kobiet musimy zrezygnować z pracy w 4 tygodniu, ponieważ pracują w złych warunkach dla ciężarnych kobiet.

Ten pierwszy miesiąc jest najważniejszy i musimy dbać o to, żeby nie doszło do poronienia. Od samego początku nie możemy brać bardzo gorących kąpieli. Jeśli palimy papierosy, musimy przestać. Nie możemy narażać swojego dziecka. Musimy zrezygnować z innych używek, takich jak alkohol, kawa. W 4 tygodniu zazwyczaj spotykamy się z ginekologiem czy położną. Wtedy oni tłumaczą, jak mamy zachowywać się w tym stanie i czego nam nie wolno. Nie możemy również przyjmować wielu tabletek i antybiotyków. Zawsze musimy konsultować się z lekarzem,żeby nie zaszkodzić dziecku. 4 tydzień ciąży jest cudownym okresem, ponieważ właśnie wtedy dowiadujemy się o ciąży.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł3 tydzień ciąży
Następny artykuł5 tydzień ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here