3 tydzień ciąży

Kobieta jest po prostu stworzona do tego, żeby mieć dzieci. Dlatego tak wiele z nich pragnie je mieć, urodzić, wychowywać i prowadzić przez życie. Czasami znacznie dłużej niż powinna. W każdym razie, gdy nadchodzi 3 tydzień ciąży, to jeszcze nawet żadna kobieta nie zdaje sobie sprawy, że nosi już w sobie życie. Przecież to jest dopiero sam początek. W takim razie przyjrzyjmy się temu, jak to wszystko wygląda.

Nie ma raczej potrzeby opisywania tego jak wygląda sam akt, ponieważ to raczej wszyscy dorośli doskonale wiedzą. Można za to skupić się na tym, jak dochodzi do zapłodnienia w łonie kobiety. Z różnych zajęć wiemy, że jest jajeczko i jest plemnik. A raczej cała masa plemników, które chcą się przebić przez osłonkę. Jednak tylko najsilniejszemu się to uda i dzieje się to właśnie w 3 tygodniu ciągu.

Nie wcześniej, nie później. W sumie jest to pierwszy tydzień życia dziecka. W takim razie powinniśmy już o nie odpowiednio zadbać. Chociaż jest to dopiero początek, to można się już na to wszystko przygotowywać. Dziecko będzie powoli do siebie dochodzić, będziemy odkrywać czy jest chłopcem, czy dziewczynką, jaki ma kolor włosów, oczu i jak będzie wyglądać. Jest to naprawdę niesamowite i wiele osób się tym zachwyca. W końcu nic dziwnego. Jest to cud.

początek ciąży

Skupmy się jednak teraz na kobiecie. Co ona odczuwa w tym czasie. W sumie to niewiele. To dopiero początek, więc nawet się nie spodziewa tego, co się wydarzyło. Warto tutaj zwrócić uwagę na test ciążowy. Dzięki niemu o wiele łatwiej dojdziemy do tego, czy jesteśmy w ciąży, czy nie. Na pewno warto zrobić go w momencie, gdy spodziewamy się miesiączki. Nie wcześniej, bo się to po prostu nie opłaca i może nam wyjść wynik negatywny, chociaż dziecko będzie już się rozwijać. Tak, jest to trochę skomplikowane i nie będziemy wchodzić w szczegóły, ale tak to działa, więc nie zagłębiajmy się w ten temat.

Zamiast tego możemy porozmawiać o tym, jak może się kobieta przygotować do tego całego procesu. Na pewno przekonamy się, że trzeba wtedy dbać o siebie. Żadnych alkoholów, papierosów czy innych używek, które mogą zaszkodzić dziecku, a do tej pory mogły szkodzić matce. Dlatego tego wszystkiego unikamy. Jeśli chodzi o jedzenie, to dbamy o to, by było pełnowartościowe, zawierało wszystkie konieczne minerały i witaminy oraz niezbędne składniki od poprawnego rozwoju dziecka.

Dzięki temu na pewno będziemy mieli zdrową i piękną pociechę. W każdym razie to jeszcze nie koniec. Kobieta powinna również zadbać o to, by mieć pod ręką kwas foliowy. Jest on konieczny do poprawnego rozwoju dziecka. Najlepiej skontaktować się z ginekologiem i dowiedzieć się od niego, jaka dawka byłaby najlepsza dla naszego dziecka. Potem możemy wziąć się za zażywanie. Dzięki temu na pewno nie zaszkodzimy dziecku.

romowa koleżanek

Dobrze, a co z samymi wizytami u ginekologa?

Na pewno warto raz w roku się tam zjawiać jeszcze przed ciążą, a do tego o wiele częściej, gdy już spodziewamy się potomka. Na pewno dzięki temu o wiele łatwiej nam będzie zauważyć jakieś zmiany, dowiedzieć się, na co powinniśmy uważać i tak dalej.
Przygotowanie się na posiadanie dzieci to nie jest wcale tak prosta sprawa. Wymaga od nas wielu przygotowań, odpowiedniego nastawienia się i wrzucenia na luz. Hej, to przecież tylko dziecko. Tez kiedyś tacy byliśmy i jakoś świat się nie zawalił. Warto zatem być spokojnym i wierzyć w to, że wszystko pójdzie tak jak powinno. Na pewno przekonamy się, że dzięki temu o wiele łatwiej nam będzie. Poza tym powinniśmy zastanowić się nad tym jak przygotować nasz dom na przybycie dziecka. Jednak o tym powinniśmy porozmawiać z mężem.

Na razie o wiele lepiej skupić się na samym przygotowaniu siebie. Będzie to naprawdę dobre. Kobieta powinna zadbać o to, by mieć więcej czasu na odpoczynek, przygotować się na to, że niedługo jej czas będzie zależny od dziecka i tego, jak ono będzie funkcjonować. Na pewno przekonamy się, że będzie to naprawdę wspaniała sprawa. Nie pożałujemy tego, że będziemy starać się o naszego potomka. Będzie to cudowne doświadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here