dobry lek na hemoroidy

Nieprawidłowo działające hemoroidy, czyli inaczej naturalne struktury odbytu, to wstydliwy problem wielu ludzi. Stan chorobowy tych guzków (poduszeczek), które uszczelniają kanał odbytu i wspólnie z mięśniami zwieracza kontrolują wydalanie, występuje wtedy, gdy rozciągają się one ponad miarę i wypełniają krwią – tworząc żylaki.

Co w dalszej konsekwencji sprawia ogromny dyskomfort i ból, bo może dochodzić do stanów zapalnych tkanek odbytu. Ta nieprzyjemna przypadłość dopada co drugiego mieszkańca Polski. Szczególnie cierpią na nią osoby otyłe i starsze. Jak więc sobie z nią radzić?

Jaki jest dobry lek na hemoroidy?

Udając się do apteki, znajdziemy tam głównie przeróżne maści, czopki, kremu oraz leki z diosminą. Jedne z nich radzą sobie z objawami hemoroidów, z kolei inne powodują zmniejszanie obrzęków. Ale czasem to nie wystarczy. Ważna będzie jeszcze zmiana stylu życia – to ona często ma zły wpływ na rozwijanie się różnych chorób, w tym żylaków odbytu, które charakteryzują się uczuciem świądu, podrażnieniem i bólem oraz co więcej, uczuciem niepełnego wypróżnienia, wyciekiem śluzu i krwawieniem z odbytu. Wspomniane czopki nie wszystkim pasują, dlatego lepiej wybrać maści oraz kremy, które są równie skuteczne.

pigułki

Lek z diosminą, czyli związkiem roślinnym zaliczanym do flawonoidów, także będzie dobry. Zmniejszy bowiem napięcie ścian naczyń krwionośnych oraz ich przepuszczalność. Dzięki temu drenaż limfatyczny będzie ułatwiony. Ma jeszcze jedną zaletę. Działa przeciwzapalnie. Inny dobry lek na hemoroidy to np. różnego rodzaju zioła z kory dębu lub rumianek. Badania wykazały, że świetny jest tzw. zasadowy galusan bizmutu w formie czopków – zabija bakterie i powoduje skurcz naczyń krwionośnych, a to powoduje zmniejszanie przekrwienia guzków krwawniczych. Dostępne i dobrze działające są jeszcze leki z tzw. tribenozydem, który zmniejszy świąd i pieczenie.

Warto także zakupić ruszczyk kolczasty na hemoroidy. To inaczej tzw. ruskogenina, czyli substancja podawana miejscowo. Ona znacznie zmniejsza stan zapalny, obrzęk oraz uszczelnia naczynia krwionośne! Równie skuteczna będzie eskulina, także substancja pochodzenia roślinnego. Jak więc widać, wybór odpowiednich leków na hemoroidy jest spory. Ostatecznie można jeszcze zastosować standaryzowaną zawiesinę kultury bakteryjnej E. coli. Dlaczego? Bo zawiera ona inaktywowane fenolem nienaruszone komórki bakterii oraz produkty degradacji tych komórek.

Kiedy poda się ją miejscowo, to dojdzie do aktywacji odpowiedzi immunologicznej, która wspomaga naturalną odporność organizmu i co za tym idzie, oczywiście zmniejsza ryzyko wywołania okropnego zapalenia. Gojenie ran następuje szybko, a obrzęk maleje. Kolejnym niezłym preparatem będzie hydrokortyzon – lek sterydowy o działaniu przeciwzapalnym. On na pewno zahamuje rozwój stanu zapalnego i przyniesie dużą ulgę wszystkim osobom, które drażni pieczenie i swędzenie.

lek na hemoroidy

Na konie warto jeszcze wspomnieć, że do walki z hemoroidami skuteczne będę też lidokaina oraz tetrakaina, czyli preparaty mające substancje lecznicze o działaniu miejscowo-znieczulającym. Te wszystkie powyższe leki i preparaty pomogą, ale niestety nie zagwarantuję tego, że ta wstydliwa choroba nie powróci. Stąd tak ważna jest zmiana stylu naszego życia. Jak tego dokonać? Otóż po prostu należy w pierwszej kolejności całkowicie zmodyfikować własną dietę. Odżywianie się jest tutaj bardzo ważne. Znacznie zmniejszymy więc ryzyko nawrotu żylaków odbytu, jeśli nasza dieta będzie składać się z wielu produktów bogatych w błonnik pokarmowy, a więc z warzyw, otrębów, owoców itp.

Musimy także znacznie zwiększyć przyjmowanie płynów. Poza odżywianiem, nie możemy siedzieć w miejscu, dlatego ważna jest codzienna,, bardzo regularne i intensywna aktywność fizyczna! Na bok odłóżmy też różne leki, które powodują zaparcia i biegunki! Kiedy zaczniemy przestrzegać tych zasad, hemoroidy nie będą nas nachodzić w przyszłości. I nie będziemy się wtedy martwić, a nasze samopoczucie oraz komfort życia się znacznie polepszy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChoroby odbytu
Następny artykułDomowy sposób na hemoroidy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here