Testy koronawirus

Szybkie rozprzestrzeniania się koronawirusa powoduje, że konieczne staje się wykonywanie większej liczby testów, które potwierdzałyby lub eliminowały potencjalne zakażenia lub nosicielstwo.

W grupie osób szczególnie niebezpiecznych znajdują się zwłaszcza te, które miały kontakt z zakażonymi a także posiadają objawy takie jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem. To oni w pierwszej kolejności powinni być poddawani badaniom na obecność koronawirusa, by eliminować potencjalne rozprzestrzenianie się pandemii.

Testy koronawirus i ich znaczenie dla wczesnej diagnostyki chorych

Zasady postępowania w przypadku osób chorych i potencjalnie narażonych na zakażenie są precyzyjnie określone przez zalecenia i normy prawne dla każdego z krajów. I tak, wskazuje się np., że każdy, kto przyjechał z kraju, w którym panuje wirus powinien być poddany badaniom. Zwłaszcza, kiedy posiada objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem lub też miał kontakt z osobą chorą lub będącą nosicielem wirusa.

Testy na koronawirusa jakie oferuje hurtownia medyczna CMS Polska

Dostępne testy to opakowania handlowe, które zawierają po 25 sztuk testów. Do nich dołączona jest instrukcja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk, a wszystkie spełniają standardy bezpieczeństwa i posiadają test z certyfikatem CE oraz raportem z analizy stabilności.

Działanie testów bazuje na wykrywaniu obecności przeciwciał IgM, które pojawiają się w organizmie w okresie zakażenia stanowiącym od 4 do 12 dni, a także przeciwciał IgG, które są obecne w czasie powyżej 12 dni od zachorowania. To pozwala na dokładne wskazanie czasu inkubacji corona virusa.

Swoistość testów określana jest na poziomie 100%, a wyniki fałszywie dodatnie nie mogą się pojawić. Jeśli chodzi o czułość testów to wskaźnik ten wynosi 97%, zaś możliwe wyniki fałszywie ujemne – 2,4%

W zakresie możliwości produkcyjnych testów wskazuje się na 1,2 mln/tygodniowo. Dostawa trwa od 7 do 10 dni roboczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here