Opuchnięte nogi

Coraz więcej osób na co dzień prowadzi siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej prowadzi nie tylko do pojawiania się nadprogramowych kilogramów, ale i wielu problemów. Jednym z nich są ciężkie, opuchnięte nogi. Mogą pojawić się też obrzęki. Niestety te dolegliwości nie tylko powodują problemy natury estetycznej, ale i nieprzyjemny ból i uczucie dyskomfortu. Jak sobie radzić z opuchniętymi nogami?

Opuchnięte nogi: przyczyny

Opuchlizna na nogach zazwyczaj pojawia się w momencie utrudnionej pracy pompy mięśniowej kończyn dolnych. Za to odpowiedzialna jest natomiast cyrkulacja krwi i limfy w kończynach. Ta jest zaburzona, kiedy prowadzi się głównie siedzący tryb życia. Podczas długiego spoczynku, zachowania pozycji siedzącej pompa jest wyłączona, a więc łatwo mogą się pojawić obrzęki.

W przypadku, gdy puchnięcie nóg zdarza się bardzo często lub obrzęki pojawiają się tylko na jednej z kończyn dolnych, warto udać się do lekarza. Obrzękom nóg mogą bowiem towarzyszyć też groźnym schorzeniom takim jak: choroby nerek, niewydolność mięśnia sercowego, choroby tarczycy, zakrzepica żył, reumatoidalne zapalenie stawów, niewydolność serca.

Domowe sposoby na opuchnięte nogi

W celu zlikwidowania obrzęków nóg można zastosować domowe sposoby. Wielu osobom one pomagają. Świetnie sprawdzają się, jeśli opuchlizna jest wynikiem np. upałów. W takich sytuacjach pomocne może być:

  • Unoszenie nóg powyżej klatki piersiowej,
  • Kąpiele w letniej wodzie,
  • Masaże,
  • Owijanie nóg opaską elastyczną,
  • Ćwiczenia,
  • Wykluczenie soli z diety,
  • Picie wywarów z kwiatów kasztanowca, mniszka lekarskiego, nawłoci pospolitej, pokrzywy.

Kiedy jednak te sposoby nie przynoszą ulgi, a obrzęki na nogach nadal dokuczają, klinika Miracki z Warszawy poleca zabieg endermologii LPA Alliance.  

Endermologia na opuchnięte nogi

Endermologia to jeden najpopularniejszych zabiegów na ciało. Mówiąc najprościej, jest to masaż podciśnieniowy, który działa na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez bardzo precyzyjną technikę masażu. Wykonywany jest on za pomocą niezależnie obracających się rolek w podciśnieniu. Pacjentki endermologię doceniają przede wszystkim za wysoką skuteczność. O zastosowaniu endermologii oraz efektach, jakie pozwala osiągnąć, można dowiedzieć się więcej na https://klinikamiracki.pl/. Sam zabieg polega na intensywnej stymulacji tkanek. Jest on bezinwazyjny i wysoce relaksujący dla pacjenta. Nie wpływa to jednak na skuteczność endermologii. W warszawskiej klinice Miracki poddać można się endermologii wykonywanej urządzeniem Alliance LAB, co gwarantuje niemal 3-krotnie szybsze efekty zabiegowe.

W przypadku opuchniętych nóg endermologia stymuluje układ limfatyczny, którego udrożnienie powoduje swobodniejszy przepływ krwi z dolnych partii ciała do serca. Dzięki temu nie pojawiają się zastoje w krwioobiegu, a woda nie odkłada się w tkankach miękkich. Sprawia to, że uczucie ciężkości nóg mija, jak ręką odjął. Należy wspomnieć, że z endermologii na opuchnięte nogi mogą bezpiecznie korzystać również kobiety w ciąży (poza pierwszym trymestrem).

Aby móc cieszyć się najlepszymi efektami endermologii, najlepiej wykonać całą serię zabiegów. Seria liczy sobie 10-15 zabiegów. Ich ilość można skonsultować z kosmetologiem. Pomoże on ustalić szczegóły kuracji w oparciu o stopień zaawansowania problemu.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg endermologii jest mało inwazyjny, prosty i szybki. Należy przewidzieć na niego ok. 30 minut. Aby móc go przeprowadzić, należy ubrać się w specjalną odzież zabiegową tzw. „kostium”. Dzięki temu możliwy jest właściwy poślizg rolek urządzenia po powierzchni ciała. Masując ciało, kosmetolog przesuwa głowicę po ciele. Nie jest to bolesne, a sam zabieg nie wymaga podania znieczulenia. Dobrą wiadomością jest również to, że po procedurze endermologii można od razu powrócić do codziennej aktywności. Rekonwalescencja jest zupełnie niepotrzebna. Nie występują też żadne skutki uboczne po zabiegu. Jedyne zalecenia, jakie przekaże kosmetolog, jest wypijanie dziennie ok.2,5 litrów wody oraz przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania. Ma to podwyższyć efekty kuracji na opuchnięte nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here