Znak zodiaku a upodobania kulinarne
fot. Pixabay.com

Dieta zodiakalna według astrologów gwarantuje nam długie zdrowe życie. To, co ląduje na naszym talerzu, w zależności od naszego znaku zodiaku, może mieć działanie prozdrowotne lub też prowadzić do schorzeń takich jak na przykład otyłość czy cukrzyca. Na skuteczność tej diety nie ma żadnych naukowych dowodów. Potraktujmy ją jednak jako ciekawostkę i sprawdźmy, co dany znak zodiaku jeść powinien.

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/dieta-zodiakalna-jak-jesc-aby-nie-utyc/

Dieta zodiakalna – trochę teorii

Według astrologów upodobania kulinarne i smaki zapisane są w gwiazdach. Dlatego też to właśnie znak zodiaku ma decydować o tym, czy ktoś lubi dany smak, czy też go zupełnie nie toleruje. Niektóre więc znaki zodiaku nie obejdą się bez słodyczy i słodkich przekąsek, inne natomiast nie tolerują ostro przyprawionych potraw. Tak, jak już wspomnieliśmy we wstępie, żadne badania naukowe nie potwierdziły takich założeń. Jeśli jednak astrologia i horoskopy odgrywają w Twoim życiu duże znaczenie, warto znać gusta i smaki poszczególnych znaków zodiaku.

Co jeść zgodnie z dietą zodiakalną?

Ogniste i energetyczne Barany lubią szybkie dania i przekąski. Żyją w nieustannym biegu i pędzie, nic więc dziwnego, że nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Aby jednak zachować zdrowy rozsądek w kwestii odżywiania, na ich talerzach lądować powinien brązowy ryż, soczewica, pomidory, kalafior, rzodkiewki, a przekąską powinny być suszone morele.

Byki z kolei to smakosze, które lubią delektować się smakiem potraw. W ich lodówce nie brakuje awokado, mleka kokosowego, majonezu i sera. Powinny natomiast upodobać sobie szczególnie dietę śródziemnomorską, która z pewnością uchroni ich przed problemami z nadwagą.

Bliźnięta z kolei powinny sięgać po zupy, dania z zielonym groszkiem, ogórki i owoce. Z kolei osoby spod znaku Raka potrzebują zbilansowanej diety, która uchroni ich wrażliwe żołądki przed problemami trawiennymi. Lwy z kolei powinny sięgać po zdrowe sałatki oraz pestki dyni, które zawierają wiele zdrowych tłuszczów.

Panny gustują w zielonych warzywach, pomidorach, owocach morza oraz przekąskach zbożowych. Waga ma tendencje do przejadania się, powinna więc tego zdecydowanie unikać. Natomiast warto również, aby urozmaiciła swoją dietę o chude ryby, zieleninę, białko i zdrowe tłuszcze.

Skorpiony zajadają stres i często sięgają po cokolwiek do jedzenia. Dlatego powinny powstrzymywać takie zapędy oraz jeść buraki, owoce morza, dynię. Strzelec może jeść dużo indyka, brokułów, śliwek i daktyli, które pomogą mu utrzymać szczupłą sylwetkę. Koziorożce nie eksperymentują w kuchni i nawet w dorosłym życiu jedzą wyłącznie to, co jedli jako dzieci.

Wodnikom w diecie służyć będzie tofu, świeże warzywa i zielenina, a Rybom dieta śródziemnomorska.

Zobacz też: https://www.plusmedic.pl/jakie-wlasciwosci-zdrowotne-maja-drozdze-piwowarskie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here