Problemy z rękami

Czym zajmują się chirurdzy ręki i w jakich problemach mogą nam pomóc? Artykuł omawia zakres prac, którymi zajmuje się ta dziedzina chirurgii i wskazuje schorzenia z którymi warto zgłosić się do specjalisty z tego zakresu.

Wszelkimi schorzeniami związanymi z narządem ręki zajmuje się dziedzina zwana chirurgią ręki. Jest ona jedną z gałęzi chirurgii, lecz specjalizuje się tylko i wyłącznie w diagnozowaniu oraz leczeniu schorzeń rąk.

Czym zajmuje się chirurg ręki?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, chirurgia ręki zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym i chirurgicznym różnego rodzaju schorzeń kończyn górnych. Wśród elementów kończyny górnej, którymi może zająć się chirurg ręki można wyróżnić rękę, a także nadgarstek, przedramię, łokieć, ramię oraz bark. Chirurgia ręki jest uważana za bardzo wąską oraz wyspecjalizowaną dziedzinę chirurgii, dlatego mało jest specjalistów, którzy podjęli się wykonywania tego zawodu. Można ją również uznać za dziedzinę w pewien sposób interdyscyplinarną, ponieważ korzysta z wiedzy i doświadczeń innych dziedzin chirurgii oraz medycyny takich jak między innymi chirurgia ogólna, chirurgia urazowo-ortopedyczna, a także chirurgia plastyczna i neurochirurgia.

Wykonywane zabiegi

Zabiegi wykonywane w ramach specjalizacji jaką jest chirurgia ręki są zarówno leczeniem zachowawczym, czyli profilaktycznym, jak i leczeniem chirurgicznym powstałych schorzeń. Chirurg ręki wykonuje zabiegi związane z takimi schorzeniami jak zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego, tak zwany łokieć tenisisty lub łokieć golfisty, przykurcz Dupuytrena, palce strzelające, choroba de Quervain, gangliony rąk, zespół Guyona, reumatyzm czy przykurcz ręki. W obecnych czasach metody leczenie mogą być wysoko wyspecjalizowane. Zależy to oczywiście od doboru odpowiedniej kliniki i lekarza prowadzącego. Wśród najbardziej renomowanych klinik zajmujących się chirurgią ręki z całą pewnością można polecić klinikę Handproject Clinic, która zajmuje się właśnie leczeniem i diagnozowaniem tego typu schorzeń. W klinice pracują wyłącznie najlepsi specjaliści, którzy bez problemu zajmą się zgłaszanym przez nas problemem. Całościową ofertę kliniki można znaleźć na stronie internetowej pod adresem https://handproject.pl. Klinika posiada ofertę najbardziej innowacyjnych zabiegów, wśród których istnieje nawet możliwość leczenie mikrochirurgicznego czy też rekonstrukcji elementów kończyny górnej.