Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

Łysienie wcale nie musi być wyrokiem. W dzisiejszych czasach istnieją metody leczenia łysienia, dzięki którym można częściowo odzyskać włosy. Klinika włosa Warszawa to miejsce, w którym można dowiedzieć się więcej na ten temat. To właśnie tam prowadzone są zabiegi transplantacji, które wykonywane są pod okiem światowej klasy specjalistów.

Przeszczep włosów Warszawa

Medycyna rozwija się, tak samo jest w przypadku transplantologii włosów. W ostatnich latach pojawiły się między innymi takie nowoczesne rozwiązania, jak roboty medyczne, dzięki którym podczas przeszczepu włosów można uzyskać naprawdę doskonałe efekty, przy jednoczesnym ograniczeniu inwazyjności zabiegu. Dzięki temu pacjenci szybciej wracają do pełnej sprawności, a po transplantacji włosów potrzebują jedynie kilku dni na to, aby się zregenerować.

Na czym polega transplantacja włosów Warszawa

Na czym polega przeszczep włosów Warszawa? Podczas zabiegu z tak zwanego obszaru dawczego na głowie pacjenta pobierane są grafty, a zatem mieszki włosowe wraz z cebulką i niewielkim fragmentem skóry głowy. W czasie jednego zabiegu można pobrać ich nawet do około 1500. Wszystko to jest robione przy pomocy bardzo nowoczesnego, precyzyjnego robota medycznego, a nie tak jak dawniej ręcznie. Kilka lat temu grafty były pobierane przez wyspecjalizowany zespół medyczny. Wtedy zabieg trwał trochę dłużej, a także był bardziej inwazyjny. Dzisiaj jest on wykonywany w zdecydowanie bardziej precyzyjny sposób, przez to ogranicza się też ból oraz inne nieprzyjemne odczucia. Dlatego też współcześnie zabieg jest dla pacjenta zdecydowanie mniejszym stresem.

Transplantacja włosów Warszawa pierwsze efekty

Kiedy pacjent może spodziewać się pierwszych efektów? Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tak jak to bywa w przypadku naturalnego odrastania włosów, ten proces fizjologiczny trochę trwa. Klinika włosa Warszawa daje zatem instrukcje, aby pierwszych efektów spodziewać się po około pięciu lub sześciu tygodniach. To właśnie wtedy na głowie pacjenta w miejscach, w których zostały przeszczepione cebulki włosów wraz z mieszkiem, pojawi się baby hair. To bardzo delikatny puszek włosów, taki jak u dziecka. Jest to najlepszy dowód na to, że transplantacja przebiegła pozytywnie, przeszczep się udał. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość, czekając na te efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here