Jak wybrać krem do twarzy

Krem do twarzy to jeden z bardzo ważnych kosmetyków, które w szczególności kobiety wybierają każdego dnia. Nie ulega wątpliwości, że jego działanie jest jednym z najszybciej zauważanych, co wiąże się między innymi z regularnym wykorzystywaniem tego kosmetyku. Jak jednak wybrać jego odpowiedni rodzaj?

Krem dopasowany do konkretnego typu cery

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem, który może pozwolić na dokonanie odpowiedniego wyboru, jest rozpoznanie własnego typu cery. To ona decyduje o tym, jaki krem do twarzy będzie niezbędny i najlepiej sprosta oczekiwaniom. Główne typy cery, jakie możemy wyróżnić, to:

  • Cera sucha, która często pojawia się u osób starszych, szybciej uwidaczniają się na niej także zmarszczki. Ma tendencję do szybkiego łuszczenia się, jest nieprzyjemnie ściągnięta po myciu. Może być wrażliwa lub podrażniona, z nierównym kolorytem i szorstka w dotyku.
  • Cera normalna, która jest gładka, równa, miękka i elastyczna. Bardzo lekko się błyszczy, ma małe, słabo widoczne pory. Daje poczucie komfortu i równowagi pomiędzy nawilżeniem i natłuszczeniem.
  • Cera tłusta – zazwyczaj jest bardzo wyraźnie błyszcząca, przetłuszczona zwłaszcza w strefie T, z tendencją do powstawania zmian zapalnych, zaskórników i niedoskonałości. Ma duże, widoczne pory, ale zmarszczki pojawiają się na niej później.
  • Cera mieszana – łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Zazwyczaj ma bardzo przesuszone policzki i przetłuszczającą się strefę T.
  • Cera wrażliwa jest szczególnie trudnym typem cery i może łączyć się z podanymi wyżej. Ma tendencję do szybkiego występowania podrażnień, zwłaszcza po myciu, do zaczerwienienia i pieczenia lub swędzenia.
  • Cera naczynkowa, która jest często zaróżowiona lub zaczerwieniona. Jej cecha charakterystyczna to rozszerzone i pękające naczynka krwionośne (pajączki), a także poczucie rozognienia.
  • Cera trądzikowa – jest często wiązana z wiekiem nastoletnim, ale może pojawić się w każdym wieku. Skóra przybiera szaro-żółty kolor lub jest zaczerwieniona. Ma bardzo widoczne, rozszerzone pory, często towarzyszy jej nadmierny łojotok. Powstają na niej liczne zaskórniki, krostki i stany zapalne.

Wiedząc już, jakie mamy typy cery, należy przede wszystkim dopasować codzienny krem do konkretnego jej rodzaju. Dzięki temu zapewni on poprawę stanu skóry problematycznej lub trudnej, a także pozwoli długo utrzymać piękny wygląd cery normalnej. Szeroki wybór kremów znajdziesz między innymi pod adresem https://drogeriapigment.pl/23-kremy-do-twarzy, co na pewno pozwoli ci wybrać optymalny.

Naturalne składniki

Ważną cechą kremów do twarzy jest ich skład. Im bardziej naturalny tym często lepszy, ze względu między innymi na to, że naturalne, roślinne składniki rzadziej wykazują się działaniem podrażniającym czy uczulającym. Co więcej, dobrze komponują się z barierą lipidową skóry, nie powodując jej zniszczenia, co ułatwia zachowanie jej zdrowia, młodości i dobrego nawilżenia.

Wśród istotnych naturalnych składników kremów znajdują się między innymi wyciągi roślinne, które dostarczają cennych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Istotne są także oleje i masła roślinne, które dodatkowo intensywnie nawilżają i regenerują cerę każdego typu.

Ochrona przed słońcem

Wybierając krem na co dzień, warto sięgnąć też po taki, który zapewni ochronę przed promieniowaniem UV. Jest to szczególnie ważne podczas najbardziej słonecznych i upalnych dni, kiedy słońce szybko może spowodować dyskomfort, oparzenia, a nawet doprowadzić do poważnych uszkodzeń i chorób skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here