e-Recepta

W dobie postępu technologicznego oraz cyfryzacji działalności, coraz częściej załatwiamy wszelkiego rodzaju sprawy online. Zmniejszająca się ilość placówek banków, powszechna płatność przez kanały internetowe oraz możliwość załatwiania spraw urzędowych online to efekt najnowszych rozwiązań elektronicznych. Receptę również możemy dostać online bez wychodzenia z domu.

Jak działa elektroniczna recepta?

Cała procedura wystawiania i realizacji e-recepty opiera się na prostej zasadzie. Aby otrzymać leki na receptę musimy jedynie podać czterocyfrowy kod, który zostanie nam wysłany drogą sms lub e-mail. Sam odbiór leków odbywa się standardowo, jak do tej pory. Zastosowanie wersji papierowej w coraz większym stopniu jest ograniczane. Co znajduje się na takiej e-Recepcie? Oczywiście nasze dane osobowe oraz lekarstwa i dawki przypisane pacjentowi. Najważniejszą cechą i zarazem zaletą tej formy recepty jest fakt, iż jej zawartość odczyta każdy i problem specyficznego pisma lekarzy odchodzi do lamusa.

Internetowe Konto Pacjenta to miejsce przechowywania zapisów z e-Recepty. Teraz w dowolnym czasie możemy w internecie sprawdzić, czy lekarz nie zmienił dawkowania leków. Nie wychodząc z domu i oszczędzając mnóstwo czasu możemy wszystko ustalić. Cały zapis i informacje z recepty zostają systemowo przesłane od lekarza do farmaceuty. Jeśli lek jest refundowany, Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie również poinformowany.

Recepta przez internet to trzy informacje zapisane na tej karcie elektronicznej:

– który lekarz przypisał dany lek
– jaki lek został przypisany
– dawkowanie leku

Jak widać e-Recepta to zdecydowanie mniej pracy papierkowej, wygoda i praktyczność, zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Dodatkowym atutem tej formy recepty jest informacja o cenie lekarstwa, która jest zamieszczona na karcie.

System wydawania e-Recept jest praktycznie taki sam dla NFZ, jak i poprzez prywatne pakiety medyczne. E lekarz online na e-lekarz24h.pl to szybka realizacja takiej usługi. Dostępność lekarza przez całą dobę jest niewątpliwie ogromną zaletą. Kod SMS otrzymamy do 5 minut. Wystarczy wypełnić formularz, opłacić receptę i następnie otrzymamy kod poprzez sms lub drogą mailową. Jak widać realizacja jest bardzo szybka i sprawna i nie musimy już tracić czasu na pójście do lekarza, omijają nas kolejki i w ciągu chwili możemy zrealizować taką e-Receptę w aptece po okazaniu czterocyfrowego kodu. Recepta przez internet to zalety zarówno dla pacjenta, jak i lekarza i dostęp do danych o przypisanych lekach w każdym momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here